Postovani doktore,prosle godine mi je uradjena kiretaza(mised ab),cekali smo da prodje 6 meseci i ponovo sam bez problema ostala trudna.Naime,poslednja menstr.je bila 28.01.2008.,nakon 21 dan moj ginekolog mi je rekao da folikul nije pukao i da ako zelimo trudnocu treba da imamo odnose narednih 10 dana-i dogodilo se,ostala sam trudna. Medjutim,po ustanovljenoj trudnoci(preko BHCG)pojavljuje se braonkast sekret-dr mi ukljucuje Utrogestan,Pregnyl i posle na svakih 5 dana Depoprogesteron.30.03.vidi se srcana akcija,ali u gest.mesku se pojavljuju tamne tacke,dr.mi objasnjava da materica jos uvek pokusava da odbaci plod.21.03.na UZ pregledu plodica nema,dr kaze da se apsorbovao i uradjena mi je kiretaza taj dan.Nijednom mi moj dr.nije pomenuo da uradim analize bilo cega(ni hlamidija,ni ureoplazma.....ni toksoplazmoza)Posle Methylergometrina i Erithromycina 500mg,ukljucen mi je Yasmin(kontr.) Dr mi kaze da je uzrok najverovatnije u kariotipu(nije mi bas najjasnije sta je to)-a kad sam pitala da mi se urade sve analize za neko vreme,rekao je da moze ali da je on ubedjen da nisu problem bakterije jer pri kiretazi ne bi bilo tecnosti. Molim Vas recite mi sta mislite o svemu i sta mi savetujete da uradim i posle koliko vremena.Jos samo da napomenem da mi plodni dani kasne.Imam 29 god.UNAPRED ZAHVALNA!

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Postovana, najcesci uzrok spontanih pobacaja je kariotip- hromozomska greska- plod hromozomski nije ok i priroda ga odbacuje- to znaci ono sto Vam je Vas dr rekao. To jeste tacno- oko 40% uzroka sp. pobacaja jegenska-hromozomska greska, 40% je uzrok infekcija a 20% ostali i nepoznati uzroci. O tome sta treba da uradite procitajte u tekstu "Ponovljeni spontani pobacaj" na ovom sajtu gde Vam je detaljno opisano sta i kako treba raditi. Dopvoljna je pauza od 3 meseca.Za to vreme po protokolu sprovedite
      ispitivanja koja su opisana u tekstu.