Trenutno sam pred porodom ,30 april je termin ,ali ja sam pre par dana osjetila bol u preponama tj kao da me boli stidna kost ,i taj se bol danas povecao ,ne bez razloga predpostavljam jer sam malko potrcala korak dva nesvjesno ,jer mi se kuma danas porodila ,i uz to mi se i uho jedno zacepilo i sad me brine da nije nesto ozbiljno,kad sjedim ne boli me nista ali kad hodam taj donji dio tj kost me boli ,bar ja to tako dozivljavam,iako bol nije prejaka izdrzljiva je .Molim vas da mi sto hitnije odgovorite ,i za uho i ostalo ,unaprijed Vam hvala velika.

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Ono sto dozivljavate su normalno prisutne senzacije pred porodjaj. Pa Vi nosite najmanje 5-6 kg extra tereta (plod, voda, posteljica, uvecana materica). Zglobovi u trudnoci takodje dozivljavaju promene (bubre, sire se zgl. prostori, menjaju se medjusobni odnosi)- tako da je sto se tice karlice normalno. Sto se tice uva- neka Vas pogleda ORL- specijalista- verovatno je cerumen doveo do zaglusenja-terapija ispiranje- nista opasno ne sekirajte se.