Postovani, iako redovno posecujem svog ginekologa, i do sad nisam imala problema, na nedavnom sistematskom pregledu u N. Frontu prilikom kolposkopije mi je utvrdjena ranica na grlicu, a rezultati briseva su sledeci - PA II grupa - znaci lake diskarioze a sto se tice mikrobioloskog rezultata - prisutna saprofitna flora. Sama sam preventive radi uzela povidom jod vaginalete, pa cu posle otici na ponovni pregled a interesuje me da li biste na osnovu ovih rezultata mogli nesto vise da mi kazete i preporucite neki od lekova.

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Samo pracenje, eventualno V+C bris i lecenje po rezultatima. Diskarioza je promena odnosa jedra i citoplazme i desava se kada je grlic izlozen infekciji. Dakle lecenje eventualno prisutne infekcije i kontrola. Za sada nista vise.