U 5.mesecu sam trudnoce...juce sam osetila bolove poput menstrualnih i vrlo brzo nakon toga dobila krvarenje.Onako uplasena brzo sam odjurila lekaru koji mi je prepisao da na svakih 6 sati uzimam verapamil i gynipral 7.dana,uz stalno mirovanje.Na ultrazvuku je sve u redu sa bebom,samo sto je posteljica jako nisko.Ja i dalje krvarim.Jako sam uplasena,neznam sta da radim i sta sve moze da se desi.Molim vas pomozite mi

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Ukoliko krvavljenje ne stane povecajte dozu  Gyniprala na 6x1 a ako ni to ne pomogne onda ste Vi za intravensku tokolizu- odnosno za bolnicu. Simptomi koje imate su tipicni za nisko usadjenu posteljicu- odn. placentu previu (posteljica je usadjena u donjem uterinom segmentu- a tu joj nije mesto- i
      minimalne kontrakcije koje materica normalno pravi tokom trudnoce dovode do krvavljenja). Terapija je mirovanje, borba protiv matericnih kontrakcija (tokoliza) i korekcija anemije (do koje dolazi zbog stalnog krvavljenja). Prognoza je obicno dobra samo je stanje hronicno i iziskuje hospitalizaciju i stalno pracenje.