Ne bih nikoga nepotrebno opterećivala, ali potrebna mi je pomoć u bilo kom obliku. Što se tiče osećanja reći ću samo da se tresem i to će biti dovoljno da zaključite o agoniji u kojoj se nalazim. Imam 28 god. Trudnoća koju sam imala bila mi je prva u toku 10 godina zajedničkog života sa mojim SVE (što zabavljanja a što braka) Nismo se "čuvali" niti lečili od steriliteta, smatram da je trudnoća došla kada je i trebala. U šestom mesecu trudnoće 09.02.2008, izgubila sam bebu, teško mi je da kažem SINA, jer to je ono što imaš dok si živ. Ispisaću sve podatke koje imam do sada a potom će uslediti pitanje onome ko je kompetentan kao i onome ko želi, može, da pomogne. Pošto sam daleko od grana medicine ispisaću onako kako je ispred mene, nadam se da će biti jasno. Da ne bih oduzimala vremena iz analiza krvi i mokraće izdvojiću samo one čija je vrednos preko ref. Prva analiza krvi 01.11.2007 Druga analiza krvi 08.01.2008. - 15.2*10 (na 9)/L Lkci -12.9*10 (na 9)/L Lkci Leukocitna formula : -* 0.7 G/L ost -*0.7 G/L ost -*10.7 G/L gran -*9.2 G/L gran Što se tiče mokraće jedino za epitelne ćelije kod druge analize od ponuđenih više, mnogo, masa zaokruženo je mnogo. Pošto je ovde gde živim praksa da se obavezno radi genetski skrining u prvom trimestru i to je obavljeno. Nalazi uredni. I što se tiče trudnoće, to je to. Nikada nikakve tegobe nisam osećala. Umeli su da kažu "U, ja zaboravim da si trudna " Hp dijagnoza je akutna upala plodovih ovojaka. chorioamnionitis ac.gravis. Analizom cervikalnog brisa 10.04.2008 pronađeno je prisustvo streptococous agalactiae i nije navedeno u kojoj meri (ako se to uopšte navodi). Kultura na gljivice je negativ. Uradjene su (11.04.2008 ) analize za toxoplazmozu (negativ), rubella elisa ( IGG 400 UI/ML) , citomegalovirus ( IGG 44 UA/ML ), IGM je u svakom negativ, herpes I ( IGG 140.5 U/ml IGM 10.6 U/ml), herpes II (IGG 2.4 U/ml, IGM 1.9 U/ml ) Ono što sam uspela da pronadjem od podataka o streptokoki uglavnom se odnosi na probleme posle 36 nedelje trudnoće. pitanja mi naviru jer posle otkrivenog prisustva streptokoke dr. je rekao da nikakve druge analize nisu potrebne. To je konačan odgovor na pitanje zbog čega sam ostala bez deteta . Ne bih dovodila u pitanje njegovu stručnost, i nikako ga ne okrivljujem ali stalno mislim da nismo dovoljno učinili ni on ni ja. Ne znam ŠTA, ne znam ni jesam li upravu. To je "samo" osećaj. Ali me proganja. Potrebno mi je da znam da li se iz nečega navedenog moglo nešto naslutiti ? Da li je učinjeno dovoljno ? Da li će imati uticaja na narednu trudnoću ? Šta još mogu saznati o streptokoki ? Pretraživala sam internet i malo mi je podataka , a možda i onako razbacane ne umem da sklopim u celinu. Šta bi ste vi učinili ? Je li je moguće da je to stvarni uzrok ? Pričajte mi bilo šta. Da ne padnem u očajanje. Pacijent se ne postaje voljom. Osećanja su uvek variraju od onoga da ne može život biti toliko sr**e, koliko ja mogu biti tvdoglava do toga da je nekako "normalno" posmatrajući moj dosadašnji život da ostanem bez sada već mnogo željenog deteta. Izvinjavam se zbog možda nejasno, nestručno ispisane poruke, ali ona trenutno oslikava ono što ja jesam. Izgubljena u pojedinim momentima. Zahvaljujem se svima na razumevanju. Ukoliko nešto želite pitajte. samo nemojte ćutati.

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Procitao sam Vase pismo nekoliko puta da bih nasao reci da Vam u Vasem trenutnom ocaju pokusam da objasnim neke stvari vezane za ono sto se desilo. Prvo potpuno razumem stanje u kome ste- i to je normalno, ali zivot ide dalje i to je normalno. Svi mi mislimo da se lose stvari desavaju nekom
      drugom nekom ko nismo mi- mislimo da smo nedodirljivi, neranjivi i besmrtni a nismo-samo smo obicni ljudi.Trudna zena je zdrava zena i rodice zdravo dete- to je nesto sto se podrazumeva i sto je normalno- da u vecini slucajeva , ali nije uvek tako. Moze desiti da zena pobaci u ranoj trudnoci, kasnoj trudnoci, da rodi prevremeno, da rodi mrtvo, da rodi anomalicno dete..., moze se desiti da dete umre posle porodjaja iz neobjasnjivih razloga, da zena umre... Sve je to moguce i sve se to desava i ovde i u Americi i u Africi i svuda u svetu - o tome pisu nase knjige, ali mi zaboravljamo na to .Vezano konkretno za Vas slucaj. Apsolutno nista niste mogli da uradite ni Vi a ni Vas ginekolog. Leukociti jesu u prvom nalazu bili nesto poviseni u dugom vec ne ( u trudnoci tolerisemo bez terapije 14000 LE- reaktivna leukocitoza). Iskreno streptokok koji je izolovan tesko da je uzrok onoga sto se desilo- ta bakterija je svuda oko nas i nije prepoznata kao uzrocnik spontanih pobacaja- zato i niste nasli mnogo o njoj.Moj savet je da na neki nacin (ako treba konsultujte i psihijatra) prestanete da razmisljate o onome sto se desilo, da prestanete da okrivljujete sebe, da napravite pauzu koliko Vam treba  a da pre sledece trudnoce uradite ponovo V+C bris i pretrage na mikoplazmu, ureaplazmu, toxoplazmu i Hlamidiju.. Kada sve bude ok slobodno idite u sledecu trudnocu i ne razmisljajte o onome sto se desilo- ponekad nemamo logicna objasnjenja (klinicki i patoloski nalazi su u koliziji). Ne znam da li sam Vam pomogao- cutao nisam a da li sam nesto rekao Vi znate.