Dragi doktore,imam jedan problem.Zadnji ciklus mi je bio 11.03.Pre 5 dana isla sam kod doktora koji na ultrayvuku nije mogao da vidi trudnocu.Medjutim kako sam bila nestrpljiva otisla sam na analizu krvi i BHcg je bio 4000. Rekli su mi da je to 100 % trudnoca i da im nije jasno kako je ginekolog jos uvek nije video.Zanima me da li imam razloga za brigu?Po mom proracunu, danas bi trebalo da je mesec dana od kada sam trudna. I jos nesto.Pre mesec dana pocelo je da me pecka pri mokrenju i s vremena na vreme javlja mi se svrab.Sekret nije promenio boju ni miris,ali nekako je vise zgrusan,skuplja se po ivicama vagine.Svakako nameravam da odem kod doktora da i to proverim kad budem isla na kontrolni UZ,ali me zanima da li je to neki veliki problem,taj svrab i to sve,ili je mozda samo posledica neke prehlade ili tako neceg? Hvala unapred na odgovoru...

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Pozitivan nalaz bHCG-a je siguran znak da ste trudni (to je hormon koji se luci samo u trudnoci). To sto Vas Dr nije video trudnocu nista ne znaci- ponekad je polozaj materice takav da se trudnoca ne moze videti (pogotovu ako je materica zavaljena i ako nije gledano vaginalnom sondom). Na ponovljenom UZ-ku posle praznika ce se sigurno videti. Ako se tada ne vidi onda treba razmisljati o vanmatericnoj trudnoci (ovo sam morao da napisem, ali po visini bHCG-a Vasa trudnoca ne bi trebalo da je vanmatericna- zato ne sekirajte se-mirno provedite praznike i posle uskrsa na UZ-oj kontroli ce se
      videti trudnoca).Drugi problem nije nista znacajno (moze biti posledica promena u trudnoci), cim Vi mesec dana niste nasli za shodno da proverite urin, ks, i vs (uradite to sada posle praznika) a do tada pijte caj od brusnice (neskodljiv je za trudnocu)