Imam 38 god, dvoje dece (14 i 7) i jako zelim jos jedno ali me brine nekoliko stvari. Prvo moje godine, zatim sto mi je uradjena loop konizacija 29.02.2008. iako je rezultat bio Papa II, sada je sve u redu ali se pitam da li je ova intervencija opasnost po eventualnu trudnocu (pobacaj,prevremeni porodjaj,...).Posle drugog porodjaja imala sam mastitis (vadjen mi je gnoj iz dojke) pa da li postoji opasnost da bi se to ponovilo posle sledeceg porodjaja? Koliko treba da prodje posle konizacije pa da zatrudnim bez straha od posledica? Molim za brz odgovor posto sam nestrpljiva.Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Loop konizacija je intervencija posle koje je restitucija grlica vrlo brza i prakticno potpuna. Kazete da je nalaz (H-P) uredan i to je dobro- dakle bice dovoljno 3-4 meseca posle intervencije da se potpuno normalizuje Vase stanje na grlicu- uostalom na kontroli kod ginekologa koji je to radio saznacete
      diirektan odgovor (on zna koliki je defekt napravljen loop konizacijom i na kontroli ce proveriti proces zarastanja). Ova vrsta konizacije ne bi trebalo da ima posledice po iznosenje trudnoce ni u kom smislu ( za razliku od klasicne), ali ce opet ginekolog koji Vam vodi trudnocu a u zavisnosti od nalaza na grlicu proceniti da li je mozda potrebno uraditi serklaz. Dakle slobodno idite u trecu trudnocu (pozdravljam), ali obavezno uradite amniocentezu zbog godina starosti. Moguce je da Vam se situacija sa dojkom
      ponovi i posle treceg porodjaja.