Postovani doktore, dobila sam vas odgovor u vezi prekida trudnoce i mifezinoma, ali ne znam gde to mogu naci. Kazete privatno ali gde mogu da se obratim ja inace zivim u Beogradu. Jos jednom vas molim da mi i na ovo pitanje odgovorite jer zaista ne znam sta da radim jer sam presla granicu dozvoljenu za kiretazu. Unapred zahvalna, Tijana

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Ne mozete naci- niste pazljivo procitali pismo- to je lek koji je imao privremenu upotrebnu dozvolu i vise je nema-Zabranjen je za upotrebu. Takodje njegova efikasnost je do 7.-me nedelje trudnoce. Kada predjete granicu od 10 nedelja Zakonom je zabranjeno  (bilo gde) vrsiti prekid. Ukoliko imate jake razloge (bolest, upotreba psihofarmaka, silovanje, mentalna nestabilnost...) komisija od 3 ginekologa ( na nekoj od BGD klinika- Visegrafska, Front... ) moze Vam odobriti prekid u bolnickim uslovima- ali su potrebni debeli razlozi za to. To je jedini legalan nacin- sve ostalo je kriminal.