Molim vas, uplasena sam, isla sam na kontrolu i trenitno sam 33 nedelja i dva dana i kilaza bebe tj. djevojcice iznosi 2594 g, da li je to previse ? Molim za vase misljenje ?

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Sve bebe nisu iste jer ni njihovi roditelji nisu isti tako da je opseg tezine u ovom periodu sirok, i Vasa beba je u gornjoj polovini, ali u referentnim granicama. Ipak potrebno je da proverite nivo secera u krvi i
      ako Vas ginekolog proceni test opterecenja glukozom da bi se demarkirala eventualna intolerancija secera (moguce metabolicko desavanje u trudnoci cija posledica moze biti povecana telesna tezina deteta).