Imam 29 godina i planiram prvu trudnoću. Na nekim sajtovima sam pročitala da bi trebalo da pre trudnoće počnem da uzimam neke vitamine, konkretno folnu kiselinu, da bih pripremila organizam za trudnoću i obezbedila bebici sve što joj je potrebno za normalan razvoj. Zbog toga sam kupila tabletice "Folan" od 5 mg, što je mnogo veća količina od one koju bi, prema pročitanom, trebalo da pijem. Kako onda da ih koristim? Treba li da koristim još nešto osim toga? Inače sam zdrava, svi ginekološki nalazi su ok. Napominjem samo još to (možda je bitno za Vaš odgovor) da sam do 28.01.2008. (tada je okončana poslednja kutija) koristila tablete "Logest" . Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Jedna dnevno je dovoljno- ( i vise od toga)-visak se eliminise urinom. Folna kiselina je vazna za razvoj CNS-a deteta. Slobodno se opustite i pravite bebu