Menses uredna samo pod terapijom.Radila sam hormonalni status;7,14,21dan;FSH-8,28,20;LH-10,52,18;PROLAKTIN-490,590,420;ESTRADIOL-220,340,120;PROGESTERON-8,2;10,2;8,2;TESTOSTERON-2,8;LSH-2.Ovarijumi su mikrocisticni.Trenutno pijem Diane 35,kad prekinem sa terapijom menses izostaje.Imam 24god.Interasuje me da li mogu na neki drugi nacin da regulisem ciklus,da ne pijem kontraceptivne pilule?Kako bi teklo moje lecenje kad bih zelela da ostanem u drugom stanju?Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Otstupanja u Vasem hormonskom statusu su minimalnna, tako da mislim da se ciklus moze srediti Primolut -norom, ili cikloproginovom. Sto se tice trudnoce, verovatno ce biti potrebno da se ciklus stimulise, indukuje ovulacija i ide na ciljane odnose ili inseminaciju.