U 7. nedelji trudnoće javio se jak pruriginis.Kod supruga takodje uz jake osipe na polnom organu kao i bol pri snošaju,osetljivost. Da li ste u mogućnosti s ovim simptomima dati svoju konstataciju ili bar nagoveštaj o kakvoj infekciji se radi,tj.bolesti? U nadi da ćete izaći u susret,pozdravljam Vas. Zabrinuta

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Zbog trudnoce (drugaciji hormonski milje ) doslo je do remecenja vaginalne flore sa predominacijom neke bakterije koja je dovela do iritacije polnog organa Vaseg supruga ( a i vaseg). Nista ozbiljno, ali neprijatno. Neka nabavi kremu Mac-miror-complex i neka maze promene ili neku antibiotsku mast. Vi uradite grupu sekreta i V+C bris i kada prodje 12-ta nedelja mozete uzeti nesto od vaginaleta po nalazu VS i antibiograma.