Poštovani,
    Da li je tačno da se sposobnost podizanja jedne obrve nasleđuje samo od roditelja? To sam čuo od jednog studenta medicine i delovalo mi je malo smešno.
    Pozdrav i unapred hvala za odgovor.

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Iako su facijalne ekspresije univerzalne, individualne razlike ipak postoje. Razlog za postojanje tih razlika jesu varijacije u facijalnoj muskulaturi i facijalnim nervima a sve se to dobija nasleđem. Postoji mali broj studija na ovu temu ali su one pokazale da individualne razlike mogu da daju sposobnost odnosno nesposobnost izvođenja određenih facijalnih ekspresija uključujući i one asimetrične kao što je podizanje jedne obrve.
      Srdačno