Poštovani doktore, mojoj sestri (16) je dijagnostikovana Vilsonova bolest početkom septembra na institutu za majku i dete " dr Vukan Čupić". Od lekova je pila Cupripen i nakon toga su se javili otoci na nogama i na očnim kapcima, zatim zbog otoka su joj promenili terapiju na Trientin gde su krenuli otoci celog lica uključujući i noge. Pre samog početka terapije nisu joj se pojavljivali otoci. Doktorica na gastro nema odgovor na pitanje povodom otoka, samim tim su i roditelji jako zabrinuti i ne znaju šta da preduzmu. Takođe da napomenem da joj je rađen EKG srca, ultrazvuk abdomena i sve je po njima (doktorima) kako kažu u redu. Otoci su vidno veći kada se poveća sama doza leka. Ja bih Vas zamolila za savet ili instrukcije šta da radimo i da li nekako možemo doći do Vas jer ste stručnjak za ovu bolest, zbog naše velike zabrinutosti smo odlučili Vama da se javimo, nadam se brzom odgovoru. Pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 07. 2023.
    • Poštovana gospođo, ja se posebno bavim Vilsonovom bolešću, o tome sam napiao doktorat, a i knjigu. Vaša sestra može zakazati pregled kod mene preko stetoskop.info u poliklinici Milenijum ili Rončević gde radim, pa ćemo se dogovoriti o daljoj terapiji i eventualnom prevođenju na lek koji ne izaziva otoke. Bitno je i da se Vi testirate na Vilsonovu bolest, pošto se ona javlja u 25% braće i sestara obolelih, te je neophodno lečenje ove bolesti započeti na vreme. Pozdrav, dr Kažić