Postovani, pre izvesnog vremena upoznala sam osobu koja od rodjenja nema po 1/3 prsta i to 2 na jednoj i 3 na drugoj ruci. Nikakvih drugih problema nema, decko je normalnog izgleda, bez zdravstvenih problema, odlican student. . . Intersuje me ime tog "poremecaja" i da li je on nasledan? Hvala

    Odgovoreno: 25. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu vašeg opisa, pretpostavljam da se radi o brahidaktiliji (brachydactylia) . U svakom slučaju trebalo bi da ga preglega ortoped ili plastični hirurg. Ako dijagnozu brahidaktilije potvrde, prenatalnom dijagnostikom se može utvrditi da li začet plod nosi izmenjene gene koji dovode do brahidaktilije.