Radio sam kariotip koji je 46, xx male. Kasnije sam radio i sry gen koji je pozitivan. Zanima me da li je moguce da muskarac ima zenski kariotip ili je to neka greska? Kako to utice na plodnost?

    Odgovoreno: 29. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Postoji mogućnost da neko ko je fenotipski muškarac ima kariotip 46, xx i pri tome je sry pozitivan. U pitanju je tzv. Reverzija pola. Od prisustva sry gena zavisi da li će se testisi razviti ili ne. Plodnost ovakvih muškaraca je diskutabilna. Najbolje je da prvo uradite spermogram.