U vezi pitanja #45585. Moja krvna grupa je o+, cerkina a+, njenog oca o+. Kako je to moguce ako bi ste mogli da mi objasnite? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Najnovija istraživanja pokazuju da fenotip (tip krvne grupe koji se određuje na osnovu prisustva ili odsustva određenih antigena na krvnim ćelijama ili antitela u plazmi) kada su krvne grupe u pitanju nije uvek precizan odraz informacije sadržane u genima. Izuzeci se javljaju kod određenih stanja. Ako ste zabrinuti zbog roditeljstva, to sa sigurnošću možete utvrditi na nekom od instituta za sudsku medicinu gde se analizom dnk profila dece i roditelja roditeljstvo potvrđuje ili odbacuje.