Dragi profesore, uradjen mi je feticit u 21 voj nedjelji trudnoce u kbc podgorica, zatim porodjaj. Poslednja mens 15 jun. Syndrom down. U porodici nemamo opterecenu genetiku slicnim sindromom. Imam jedno zdravo musko dijete, sa nepune 4godine. Molim vas dali mi mozete reci, jeli ista vjerovatnoca da se, nedajboze opet ponovi ova greska prirode. Puno vas pozdravljam i zahvaljujem.

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      O verovatnoći bi se moglo govoriti tek posle izrade vašeg kariotipa i kariotipa vašeg supruga. Zato odradite navedene kariotipove.
      ipak, u svakoj narednoj trudnoći posle ovakve se savetuje prenatalna dijagnostika u smislu horiocenteze ili amniocenteze.