Zdravo. Imam 20 godina i u braku sam sa muzem koji je moje godiste. U braku smo 10 meseci. Njegova majka je imala dva sina koja su imala prader vili sindrom i umli su. Jedan u 18-toj, a drugi u 14-toj godini zivota. Zatim mog svekra bratovljeva deca takodje, dve cerke, zatim od mog svekra sestrini unucici imaju prader vili sindrom. Ocigledno je da je genski. Moj muz hvala bogu nema tu bolest i da li mogu i nasa deca imati p. V. Sindrom? Da li to nekim rezultatima i otkricima mogu znati, da li je moj muz cist od toga? Tek u 9. Mesecu braka sam saznala za ovo da je dostupno kod njih. Nije mi bilo nista receni od njihove strane, nego sam bila zabrinuta i morala da saznam o cemu je rec. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #44496

    • Posto u porodici mog muza ima puno osoba obolelih od prader willi sindroma, zanima me kako se putem medicine mogu uraditi analize gena mog supruga? Kako da otkrijemo to, da li je on nosioc prader willi sindroma i ako je bioloski zdrav? Gde otici? Kome se obratiti? U braku sam godinu dana i nemam dece iz straha da moja deca ne naslede pws. Unapred hvala.