Rodila sam dete sa teskim ostecenjem srca, bez razvijenih srcanih zalisaka, bez pregrade izmedju komora i sa mehurom u srcanoj supljini koji je ispunjen tecnoscu. Umrlo je po rodjenju, i mene zanima koje genetske analize bi trebala obaviti pre naredne trudnoce da se ovako nesto nebi ponovilo? Ili sta je najbolje preventivno uraditi sledeci put kako se to nebi ponovilo?

    Odgovoreno: 10. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Bilo bi dobro da vi i vaš partner pre naredne trudnoće uradite analizu kariotipa. Ako su oni normalni, kada naredni put ostanete u drugom stanju savetujem vam da uradite horiocentezu ili amniocentezu. Veoma je važno da sve vreme pratite trudnoću ultrazvukom.