U prvoj trudnioci rodila sam bebu sa trizomijom 13 i beba nije prezivela. Koja je verovatnoca da ce se ovo ponoviti i u narednoj trudnoci? Imam 28 godina i u sledecoj trudnoci cu uraditi sve potrebne analiza.

    Odgovoreno: 12. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatnoća da ponovo rodite dete sa trizomijom 13 nije velika. Ipak, u narednoj trudnoći odradite sve što je potrebno od prenatalne dijagnostike. Na osnovu vašeg pitanja zaključujem da znate šta sve to podrazumeva.