Poštovana,
    Možete li da mi objasnite nalaz mikrodelecije hromosoma azf (b) dg. Azoospermia sertoly cell only syndrom.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Biopsijom testisa utvrđeno je prisustvo samo sertolijevih ćelija ali ne i spermatogenih ćelija, što znači da nema spermatogeneze (stvaranja spermatozoida) mikrodelecija azf b podrazumeva gubitak naslednog materijala manjeg og 4mb kojom je zahvaćen ovaj region na y hromozomu. Ova mikrodelecija je čest uzrok ovakvog nalaza dobijenog biopsijom testisa.