Poštovana,
    Moja beba treba da se rodi skoro svakog dana, a pre mesec dana sam saznala da je moj sada pokojni dever bolovao od shizofrenije, da li je to nasledno i da li moja beba možda ima predispozicije da nekad u životu dobije tu bolest?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nauka do danas nije utvrdila pravi uzrok nastanka šizofrenije. Smatra se da je veći broj gena i faktora spoljašnje sredine uključeno u njen nastanak. Genetski testovi kada je u pitanju šizofrenija se ne rade.