Poštovana,
    Da li može da se izlečii klinefelter sindrom kaj muž i kako može da se dobie bebe vo vakva situacija?!
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Poštovani,
      sterilitet osoba obolelih od klinefelterovog sindroma se ne može izlečiti jer je posledica nemogućnosti produkcije spermatozoida. U literaturi postoje opisani slučajevi osoba obolelih od ovog sindroma koje su imale u određenoj meri očuvanu spermatogenezu. Ako se kod vašeg supruga dokaže da produkuje i najmanji broj spermatozoida (spermogram, a zatim biopsija testisa ako se u ejakulatu ne nađu spermatozoidi), pokušajte veštačkom oplodnjom spermatozoidima svog supruga da ostanete u drugom stanju. Ako se dokaže da vaš suprug uopšte ne produkuje spermatozoide, možete da pokušate (ako želite) veštačku oplodnju spermom nepoznatog davaoca.