Poštovani,
    moja mama je operisana pre godinu i po dana od zadebljanja na tankom crevu u vidu prstena. Tako nam je bar doktor objasnio da je bilo kao prsten oko creva. Bilo je kritično ali je hvala bogu sada sve uredu. Zanima me da li je to nasledno
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      postavlja se pitanje, kakav se to prsten formirao oko tankog creva? Ako je bio u pitanju kancer, odgovor je sledeci: maligni tumori nastaju kao posledica složene interakcije naslednih faktora (gena) i faktora spoljašnje sredine u koje spadaju ishrana, životne navike, izloženost fizičkim, hemijskim ili biološkim mutagenima. Znači, genetika je važna, ali su važni i ostali faktori.