Poštovana,
    Da li nasledni faktor ima uticaja na nastanak malignog tumora farinksa? I koji je procenat izlečenja?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Nastanak malignih bolesti je složene i nedovoljno razjašnjene prirode. Na nastanak i progresiju utiču mnogobrojni faktori: nasleđe, životne navike, stres, ishrana, pušenje, unošenje alkohola, izloženost fizičkim (npr. jonizujuće zračenje), hemijskim i biološkim mutagenima. Ako ste zabrinuti, savetujem Vam redovne kontrole kod otorinolaringologa. Što se promene detektuju u ranijem stadijumu, verovatnoća izlečenja je viša.
      Pozdrav.