Pozdrav!
    Zanima me da li se šećerna bolest nasljeđuje, kako, ako da koje su krizne godine da se javi, moželi se kako prevenirati i koja je najbolja metoda prevencije?
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovani,
      postoje različiti tipovi šećerne bolesti. U zavisnosti od tipa šećerne bolesti nasledna osnova ima većeg ili manjeg udela u nastanku bolesti. Od velikog značaja za nastanak i razvoj ove bolesti su i faktori spoljašnje sredine, ishrana, fizička aktivnost, stres. Za detaljnije informacije je najbolje obratiti se endokrinologu.