Pozdrav!
    Operirala sam kukove oko 5. godine. Jedna noga mi je malo kraća, neprimjetno, malo je vučem i imamo ograničeno pokretanje noge. Interesujeme da li ću imati problema u trudnoći, porodu, i da li se to prenosi na potomak i da li se nasljeđuje?
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      deformiteti kukova, kao i deformiteti drugih organa najčešće nastaju kao posledica udruženog delovanja različitih faktora (naslednih faktora, ishrane, fizičke aktivnosti, životnih navika, eventualnih trauma) da bih vam odgovorila da li postoji nasledna osnova vaseg deformiteta kukova morala bih znati tačnu dijagnozu zbog koje je operacija izvršena i da li su se deformiteti javili samostalno ili u sklopu neke druge bolesti. Što se tiče trudnoće i porođaja i eventualnog uticaja deformiteta na njihov tok moraćete se konsultovati sa ginekologom.