Poštovani doktore,
    već dva meseca, imam bolove u desnoj strani vrata, više pozadi, desnom ramenu pa i desnoj strani grudnog koša, povremeno imam bolove i u desnoj strani glave a mišići desne strane vrata su mi čini mi se natečeni, pio sam svašta protiv bolova što su mi prepisivali diklofen duo, tetrazepam, tegretol, movalis ali ništa se ne menja, takođe osećam i bolove u predelu desnog testisa koji zrače u kuk i leđa ili suprotno, ne znam tačno, bio kod urologa gde su mi našli cistu u glavi epididimisa i rekli mi da to nije od toga i da to ne boli, molio bih vas za pomoć ili bilo kakav savet, radio sam rtg kičme i grudnog koša i sve je u fiziološkim granicama normale kako je radiolog napisao, zaista mi sve ovo stvara problem i ne mogu da funkcionišem normalno, fizijatar mi je prepisao fizikalnu terapiju a ni posle nje nema poboljšanja, a inače sam profesor fizičkog vaspitanja i aktivno se bavim rukometom, šta bi moglo biti u pitanju i kakvu bi mi vi terapiju preporučili.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Preporuka docentkinje dr Lidije Dimitrijević je bila da uradite magnetnu rezonancu kičme kako bi se  ili potvrdilo ili isključilo postojanje promena i definitivno znalo da li bolovi potiču od kičme ili ne, jer samo kada se utvrdi uzrok bola može da se odredi adekvatna terapija.
      Srdačno,