Juče sam primijetila kod svoje bebe (1,5 godina) da gornji dio stopala tj. prsti malčice idu ka unutra dok hoda. Kad stoji, kad leži, sve izgleda normalno, ali mi se čini kad hoda da malo idu ka unutra. Vodim je prvom prilikom ljekaru, ali želim i da znam vaše mišljenje. Brinem li se bez razloga? Da li je to neka teška anomalija? Može li se ispraviti?
    Hvala

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno se radi o pozicionom deformitetu koji nastaje samo dok je stopalo pod opterećenjem. Ne brinite, sve teške deformacije strukturnog tipa se uočavaju još u prvim danima života. Pozicioni deformiteti ("bezopasni") nastaju kasnije, posebno kod dece koja borave u šetalici - dubak, ili se vode tj. "uče" da hodaju. Kod dece koja prohodavaju samostalno - bez "učenja", hod je potpuno korektan, spretan, koordinisan i bez deformacija stopala.