Poštovani,
    Interesuje me na koji način magneti koji se prodaju mogu ukloniti bol npr. u zglobovima? Ja sam imao jednom distorziju trećeg stepena i dva puta distorziju drugog stepena na jednom istom zglobu (radi se o gornjem skočnom zglobu), kao posledica toga mi je deformisan zglob, s tim što ne osećam nikakve bolove, pa me zanima da li bi ti magneti uspeli da otklone deformitet tj. otok koji imam
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nije mi poznat mehanizam dejstva magneta koji se prodaju na osnovu reklama iz novina (to su komercijalni proizvodi koji nemaju nikakvu medicinsku svrhu). Ne verujem da oni mogu da smanje bol, a pogotovu da izleče bilo kakav deformitet. Magneti koji se koriste u fizikalnoj terpiji su sasvim drugačiji (to je impulsno elektromagnetno polje sa ispitanim dejstvom i preciznim doziranjem), pa vam savetujem da posetite fizijatra.