Poštovana,
    Na dva rendgenska snimka ovde u Brizbejnu, Australija mi je nađeno da imam protruziju kičmenog diska između pršljenova l4 i l5. Skoro dve godine idem na razne preglede i pre nekoliko meseci sam počeo da radim sa nekim vežbama za jačanje mišića kako bi se eliminisao taj bol koji imam u butini desne noge prouzrokovan problemom pritiska diska na nerv, ali to sve vrlo sporo ide. Nedavno sam na internetu našao da se uveliko u SAD i Kanadi primenjuje tzv non-surgical spinal decompression therapy, ali ovde u Australiji to nisam našao. Da li je vama poznata ta metoda i kakvo je vaše mišljenje o tome i da li se to već primenjuje negde i u Srbiji? Napomena: mogao bih da vam dostavim i ta dva izveštaja na osnovu pomenutih snimaka iz 2007, ako je to potrebno?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      osim vežbi treba da se uključi i fizikalna terapija (elektroterapija, magnetoterapija, laseroterapija). Od toga bi vam sigurno bilo bolje. Što se tiče ne-operativne dekompresione terapije, u Srbiji, nije mi poznato da li se to negde radi. Pošaljite i ta dva izveštaja (može i na engleskom) iz kojih mogu zaključiti o kakvoj protruziji je reč i dati vam bliže informacije.