Pozdrav doktore,
    moji problem potiče od otprilike 2 godine kada sam imao jednu saobraćajnu nezgodu, gde nisam bio povređen, i od tada počinju moji problemi bolovi u vratu koji se šire u potiljačnom delu glave (javlja se kao neko žarenje u potiljku glave), zatim imam sevajući bolove u slepoočnici koje su vrlo nezgodne. Takođe da napomenem kada savijem glavu pod pritiskom ruke nadole javlja se bol u desnoj lopatici kao da me nešto boli neka vena do lopatice. Ovi bolovi vrata nakada su sa desne strane a nekada sa leve tako konstatno se menjaju. Inače da napomenm da imam 31 god da radim za kopjuterom puno radno vreme. Od pregleda obavio sam ro vratnog dela i lekar opšte prakse je konstatovao po snimku da je to početna spondiloza i prepisao mi je voltaren tablet gde se problem rešio kratkotrajno gde sam se ponovo obratio lekaru i tada mi je prepisao fastum gel ketoprofem lokalno ali kada njega namažem posle imam bolove koje traju po ceo dan. Nisam toliko fizički aktivan ne radim neke vežbe i nisam bio na fizikalni tretman. Pa doktore šta treba da radim da bi smanio ove bolove u vratu i glavi koje pregleda da izvršim i šta bi vi preporučili.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      potrebno je da se javite fizijatru koji će vam odrediti fizikalni tretman i vežbe za bolni cervikalni sindrom. I nakon terapije potrebno je da radite vežbe koje ste na tretmanu naučili. Tek nakon toga će vam biti bolje. Rad u prinudnom položaju (za kompjuterom) nije poželjan, zato vodite računa o pravilnom sedenju. Izaberite i adekvatan jastuk (valjkast) .