Poštovani,
    pre otprilike mesec dana sam povredio koleno na fudbalu nezgodno sam kleknuo i osetio lagan bol ali sam nastavio da igram, sutradan sam pod malim bolovima odigrao još jedan fudbal, dan dva nakon toga malo me je bolelo i počela je noga da mi plavi i mišići su mi bili dosta zategnuti, bio sam kod specijaliste i dao mi je da mažem lioton gelom i da ako ne prođe dođem na kontrolu nakon desetak dana ali sam ja otišao tek sad skoro noga mi je vratila boju tek nakon mesec dana ali su mi mišići i dalje ostali dosta zategnuti, spesijalista mi je preporučio fizikalnu terapiju, ali mene brine što je noga i gore kod butine malo otečena i zategnuta i oseti se razlika od druge noge, radio sam i rentgen i sve je bilo u redu nije mi jasno kako otok ne spada već mesec dana a imam osećaj kao da su mišići na desnoj nozi dosta veći nego na levoj?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      na rendgen snimku se mogu videti uglavnom povrede koštanog tkiva (prelomi), kao i iščašenja zglobova. Povrede ostalih struktura (mišići, ligamenti, tetive itd.) ne mogu se videti na rendgen snimku. Kod povreda mekih tkiva otok može biti prisutan i trajati duže vreme. Fizikalna terapija je pravo rešenje i nakon tretmana vaše stanje će biti znatno bolje.