Poštovana,
    Krajem 2006. osetila sam bol u levoj ruci i vratu, urađen mi je rtg, na ramenu nije bilo patoloških promena, ali je na vratnom delu kičme utvrđena spondiloza. Jedno vreme je bol prestao, da bi početkom proleća ove godine ponovo počelo da me boli levo rame, a pojavio se i osećaj utrnulosti u zadnja tri prst leve šake, slabost u levoj šaci i pozicioni vertigo. Ponovo mi je urađen rtg levog ramena i kičme, a nalaz je bio sledeći: ispravljena fiziološka lordoza kičme; spondylosis cervicalis inc.; suženje humero-scapularnog zgloba levo. Propisana mi je terapija: ns antireumatika pp, mydocalm tbl 2x1 i rheumon gel lokalno. U poslednjih 15-ak dana bol se proširio i na desnu stranu, a pri pokretima ramena čuje se puckanje. Molim vas da mi objasnite šta znače ove dijagnoze i zašto se bol proširio i na desno rame. Fizikalna terapija mi je zakazana tek za 20. Jul, recite mi šta mi je do tad činiti, pošto i pored propisane terapije i dalje osećam bolove?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 17. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Radi se o degenerativnim reumatskim promenama koje nisu "opasne", ali mogu biti vrlo neprijatne. Dobro reaguju na fizikalnu terapiju i treba da odete na tretman i vežbe što pre. Prosto je neverovatno da su vam zakazali tretman tek za dva meseca. Koja je to ustanova? Javite se nekoj drugoj ustanovi koja ima službu za fizikalnu terapiju. Propisane lekove možete uzimati, oni će vam smanjiti tegobe.
      Pozdrav.