Poštovana,
    Izvršena mi je operacija pre 1 mesec, dijagnoza je cystitis arachnoidalis thii-l2. paresis n. peronei bil g 93.0, m54. 1et cruralis l. sin. Recite mi da li je jedino rešenje peronealni podizač za stopalo, pošto nema reakciju na elektrostimulaciju moje stopalo. Da li može hiruškim zahvatom da se stopalo stavi u funkciju, mogu samo prste da mrdam dok je peta neaktivna. Operacija je regulisala ciste ali stopalo ne.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebna je dugotrajna fizikalna terapija da bi stopalo dobilo funkciju. Peronealni podizač je dobra odluka i potreban je kako se ne bi istezala muskulatura. Pareza je nastala zbog ciste na kičmi, a ne zbog problema sa nogama, tako da operacija na skočnim zglobovima za sada nije potrebna. Treba da se uključite u intenzivan fizikalni tretman.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #28192

    • Htela bih da pitam gde moze da se nabavi peronealni podizac stopala u beogradu? Unapred zahvaljujem. S postovanjem.