Poštovani,
    imam 43 godine i skoliozu od svoje 14 godine. Tada je krivina bila 28 stepeni. Radila sam vežbe ali ništa nije pomagalo. Sa godinama moja skolioza je sve veća i skroz sam se deformisala. Postoji li način operativnim putem da povratim koliko-toliko normalan izgled i gde.
    Unapred zahvalna Tijana iz Kraljeva

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana Tijana,
      Skolioza napreduje dok traje rast (oko 5 godina nakon prve menstruacije), a nakon završetka rasta javljaju se degenerativne promene na već iskrivljenom kičmenom stubu. Neobično je da krivina nastavi da raste i nakon završetka koštanog rasta. Možete da se javite ortopedu na Banjici (spec ortop-hir. bolnica) i obavite pregled nakon koga će vam ortoped reći kakve su mogućnosti za operativno lečenje.