Poštovani,
    Imam hronične bolove u kičmi zbog kamenorezackog posla koji obavljam. Od skoro su počela da me bole i kolena, više levo. Kod nas u opštini Aleksinac ne može da se stigne na red kod ortopeda od starih ljudi i zakazuje se na više od mesec dana. Pošto moram da idem kod privatnog lekara a nemam trenutno pare, interesuje me koliko je opasno ako nastavim da radim težak fizički posao i da li uopšte smem da radim teže poslove? I zamolio bih Vas za neki savet u vezi toga, ako postoje neke kvalitetniji lekovi dok ne odem kod specijaliste.
    Unapred vam hvala!

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Probajte neki od lekova iz grupe nesteroidnih antireumatika, kao i lokalnu primenu antireumatskih gelova ili krema. Postoji veliki izbor, ali ipak poslušajte lekara opšte prakse i uzmite ono što vam on propiše. Dok čekate red kod ortopeda, dobro je i da uzmete uput za rtg i snimite koleno. Snimak će vam pročitati i rendgenolog i reći da li ima nekih promena.
      Pozdrav.