Poštovani,
    Molim Vas da mi rastumačite dijagnozu koja je postavljena mom suprugu: s ternalni okrajak desne klavuikule je nejasnih kontura lako "naduven" kao znak mb. Tietze
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Radi se o vrsti degenerativne reumatske bolesti koja sama po sebi nije "opasna", ali može dati neprijatne tegobe i uplašiti bolesnika (imitira bolove u grudima koji mogu ličiti na bolove u vezi sa srcem ili plućima) . Sve u svemu, dovoljan je lek iz grupe nesteroidnih antireumatika, kao i lokalna primena antireumatskih krema ili gelova.
      Pozdrav.