Zanima me da li možete da mi obrazložite moju dijagnozu i šta mi Vi predlažete!
    lspravljena fiziološka lordoza lumbalne kičme. Spondilotične promene na svim lumbalnim pršljenovima sa postojanjem malih ventralnih osteofita. Na visini vL 4-5 postoje i lateralni osteofiti. 4 prosotri na visini VL3-4 i 4-5 su suzeni.
    Molim Vas najlepše za odgovor!

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Na kičmenom stubu postoje normalne krivine, gledano iz profila. Jedna od krivina je i lumbalna lordoza (normalno \"udubljenje\" u krsno-slabinskom delu), a ona je kod Vas ispravljena što može dati određene tegobe, posebno pri dužem stajanju ili sedenju. Ostale promene su degenerativnog karaktera (reumatizam), koje izazivaju bolove, ali nisu \"opasne\". Lečenje je fizikalno, banjsko, uz primenu lekova iz grupe nesteroidnih antireumatika. Bilo bi dobro da se javite fizijatru radi fizikalnog tretmana i vežbi za jačanje mišića oko kičmenog stuba.