Moja ćerkica ima 13 meseci. Bili smo na ultrazvuku kukova na VMA 4 puta, od 6 nedelja do 6 meseca. Nije uoč en nikakav deformitet niti nezrelost kukova. Na rodjenju je imala dijagnozu polozajnog valgusa stopala. Uključeni smo u program fizioterapije u Sokobanjskoj od njenih 9 meseci. I kada smo tek sada sa 13 meseci otišli kod ortopeda zbog stopala, ustanovljeno je da ima displasio coxae cong sin. in obs. Tj. kako nam je lekar laički objasnio ugao pri analizi rdg kukova je 30 stepeni, a normalan je do 25. Imamo 2 kontrole do 18 meseci, a ako se stanje pogorša moraće na operaciju. Da li pomaže neko pomagalo u ovom uzrastu (još uvek ne hoda, ali puzi, podiže se, hoda uz nameštaj? Da li da čekamo skrštenih ruku još 6 meseci? Da li je moguće da su joj vežbe koje smo radili za stopala uticale da se stvori displazija? Da li su lekari na ultrazvučnim kontrolama prevideli ovo, ili se to razvilo posle 6 meseci? Da li da tražimo pregled još nekog dečijeg ortopeda (bili smo u Tiršovoj)?
    Hvala unapred, nadam se brzom odgovoru jer vreme leti za očajnu mamu