Ja sam šokirana. Uradila sam nalaz DXA lumblane kičme i proksimalnog feruma. Na standardnim rtg snimcima 1 s kičme blaga siniskorkonvesna skolioza, diskretni znakovi deformirajuće spondioloze te jako uzak i.v. prostor L5 SL tako da možemo govoriti o sakralizaciji L5 pršljena. Kod DXAA 1/S  kičme zbirno za sva četiri L pršljena nalaz u fiziološkim granicama izuzev trupa L4 gdje su početni znakovi osteoprooze. Kod DXA proksimalnog feruma znakovi osteoprooze osobito područja vrata sa rizikom od frakture. Ja imam 32 godine i već mi je dijagnosticiran osteoartritis na koljenima.
    Da li sam ovo mogla spriječiti, da sam prije reagovala? I sad kad sam tražila nalaz da se uradi čudili su se mom zahtjevu. Planiram trudnoću pa sam zbog toga se odlučila uraditi nalaz. Šta sad da ja očekujem u budućnosti ako je i ima? Molim za iskren odgovor.
    Unaprijed hvala.