Poštovana,
    Već skoro tri nedelje se budim uz bolan osećaj koji se proteže u krug oko levog ramena kroz najbliži deo grudi i leđa, kao i uz bol u predelu leve gornje strane leđa, od kičme pa sve do ramena. Ti bolovi prestaju u roku od sat vremena od ustajanja, ali se u toku večeri bol pojavi u predelu vrha levog ramena, pa prema vratu. Imam 32 godine, u poslednje vreme sam slabije fizički aktivan i puno vremena provodim sedeći i učeći, a pre početka ovih simptoma sam radeći proveo nekoliko sati u vrlo neprijatnom polusagnutom položaju sa ispruženim rukama, na promaji. Bio sam nekoliko dana posle toga ukočen, nisam mogao da okrećem glavu u levu stranu niti da je skroz sagnem ili podignem skroz na gore. Koristio sam Diclofenac Duo kapsule od 75mg kao i Fastum gel i uspeo sam da se otkočim posle četiri dana. Međutim, od tada pa sve do sada imam tegobe koje sam na početku opisao. Što se pokretljivosti glave tiče sada mogu da je pomeram u svim pravcima ali ne mogu da je nagnem skroz na levu stranu jer mi se javlja bol u gornjem delu leđa levo od kičme i vrata, ruka mi je u ramenu skroz pokretna, ali bol pri buđenju je svaki dan isti.
    Molim Vas za savet!

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Verovatno se radi o miofibrozitisu koji je i ranije bio prisutan, a sada isprovociran prinudnim položajem na promaji. Sam po sebi nije "opasan", ali može povremeno biti neprijatan. Prijalo bi vam: zagrevanje mišića na zadnjoj strani ramena, kao i fizikalna terapija (laser, ultrazvučna i ručna masaža). Za dugoročno rešavanje problema neophodne su vežbe koje treba da radite svakodnevno.