Poštovana,
    prvo želim da se zahvalim na dosadašnjiim savetima, jako su mi pomogli! Moja beba ima 6 meseci, išli smo danas na UZ kukova i rečeno nam je da nisu sazreli,da se ne vidi glava butne kosti,savet je bio da se nastavi sa širokim povojem ( Pampers,2 tetra pelene i švedska) i ponovni UZ za 2 meseca - molim Vaše mišljenje i savet u vezi toga što beba uporno kreće ka napred ka sedećem položaju!
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Što se kukova tiče, nalaz treba da pokažete dečjem ortopedu. Nalaz UZ treba da sadrži izjašnjenje po GRAFU (stepen Ia, Ib,...II..), a ne opisno. Bolje je da dete nosi kaiševe za kukove, ako je to potrebno, nego da ima dve tetra pelene između nogu koje će mu zapravo ograničavati pokretanje kukova. Beba može da kreće iz ležećeg na leđima u sedeći samo ako je na "kosini". To ne znači da želi da sedne, već da je zainteresovana za dešavanja u okolini. Sešće sama kada bude spremna i to preko boka ili preko četvoronožnog. Inače je jako teško da neko snagom trbušnih mišića iz ležećeg na leđima pređe u sedeći (probajte vi lično da to uradite i videćete da je ipak potrebno odupiranje od podloge)