Poštovana,
    pošto je dete od 21 mesec vuklo nogu par dana, otišli smo kod ortopeda. Uradio je UZ, izliv u levom kuku je 10,5mm. Klinička slika ne odgovara nalazu, jer mališa dosta dobro koristi nogu, skace, igra se, ne boli ga, bar ne kaže... Terapija je bila 4 dana mirovanje, brufen 3 puta dnevno, pa onda nastavak normalne aktivnosti. Ako se ne povuče za 7-8 dana, kontrolni UZ. Mališa je posle toga bio dobro, 10tog dana je normalno hodao, bez vučenja noge. Evo sada je 21. dan od početka problema, i mi kao da primećujemo da nešto sa nogom opet nije u redu. Ne znam kako bih to opisala, on ne šepa, ne vuče nogu, ali ponekad, vrlo, vrlo retko i skoro neprimetno (možda smo suvise fokusirani na njegov hod), kada hoće da stane ili potrči, ili u igri na sekund, dva, kao da mu noga malo klecne ili šepa. Možda i umišljamo više.
    Da li treba malo još sačekati, primiriti dete ili ići ponovo na UZ kukova. Šta kaže Vaše iskustvo?
    Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.

Komentari na pitanje: #19080

    • Goran Grujic 09. 03. 2017.

      Poštovani,
      molim vas za mišljenje. Moja ćerka ima ima 2 god i 8 meseci. Zadnja tri dana vuče levu nogu. Uz to, stopala joj idu blago na unutra. Pitam da li je boli ona odgovara da ne.
      Molim vas za mišljenje. Unapred hvala