Poštovana,
    moja ćerka ima dijagnozu " skoliosis lumbalis idiopatnica 12 st. sa početnim rotacijama spina bifida oculata L5 ".
    Šta to znači i kolike su šanse da se deformitet koriguje obzirom da ima 13,5 god. a lekar preporučuje samo vežbe.
    Molim Vas da mi date neki savet, šta i kako bi bilo najdelotvornije...
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Idiopatska skolioza je deformacija kičme nepoznatog uzroka. Napreduje i povećava se do kraja rasta (dete raste još oko 5 godina nakon prve menstruacije). Za to vreme veoma je važno da stalno vežba kako bi se sprečilo napredovanje krivine. Biće sasvim u redu ako se zadrži na 12 stepeni. Ako stepen krivine napreduje i pored vežbanja, sledi mider. Savetujem intenzivne svakodnevne vežbe i plivanje.