Poštovana doktorka,
    imam skoliozu od svoje 11 godine, nosila sam midere milvoki i tlso tad sam imala 48 stepeni sad imam 21god i 34 stepena vežbam aktivno 5 dana nedeljno vežbe za kičmu, trbušnjake i na spravi leg magic. Interesuje me da li postoji šansa daljeg ispravljenja u mojim godinama, i da li postoji šansa za pogoršanje krivine u trudnici? I koliki je učinak vežbi i šta Vi preporučujete?
    Srdačan pozdrav!!!

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Kada se završi rast (oko 5 godina nakon prve menstruacije), prestaje i napredovanje skolioze. Teško je da sada utičete na krivinu vežbama, ali je ipak jako dobro što vežbate i tako održavate elastičnost i snagu mišića. Dakle krivinu nije moguće ispraviti, ali je dobro da budete u kondiciji. Ne brinite za trudnoću, vežbajte i dalje, plivajte i nemojte se preterano gojiti u trudnoći.