Poštovana doktorka,
    pre nekoliko godina javila mi se nadutost u drugom zglobu oba kažiprsta na rukama praćena bolovima i smanjenom pokretljivošću. Ovi simptomi su bili izraženi u manjoj ili većoj meri par godina. Nastalo je potpuno zatišje, ali u poslednje vreme mi se ponovo javila jutarnja nadutost (bez bolova) i manja pokretljivost zbog nadutosti, ali ovog puta drugog zgloba desnog palca na ruci. Takodje, pre oko dve godine imala sam dugo bolove u drugom zglobu kažiprsta levog stopala, tako da je i sam dodir ovog mesta bio jako bolan, a povreda nije bilo. Ja imam 34 godine i, možda je bitno, pijem dosta mleka i jedem puno mlečne proizvode, a meso ne jedem.
    Da li imam razloga za zabrinutost i da li je možda u pitanju artritis? Nisam zbog ovog išla kod lekara, jer sam i inaće navikla da trpim, a bolovi su bili nestali iako su bili dugo prisutnu i manjem ili većem intenzitetu, a ta nadutost - deformacija je bila jako vidljiva (naduveni zglobovi).
    Unapred hvala,
    Marija