Devojčicu od 6 godina sam vodila na pregled zbog lošeg držanja, tj.povijenih ramena gde su rekli da nema deformiteta i rekli da radi korektivne vežbe i da ide na plivanje.
    Interesuje me da li može da nosi pojas i koliko dnevno i šta da radim po pitanju ravnih tabana?

    Odgovoreno: 13. 12. 2008.
    • Za korekciju stava i držanja tela neophodne su vežbe kojima se jačaju mišići koji "drže" kičmu. Svaki pojas zapravo pasivizira mišiće, dovodi do njihovog slabljenja i od pojasa će dete imati više štete nego koristi. Omogućite detetu bavljenje sportom: plivanje ili odbojka (simetrični sportovi sa rukama napred ili nagore), odvedite ga na vežbe fizijatru, naučite vežbe i radite ih kod kuće. Za ravne tabane takođe su potrebne vežbe, kao i korektivni ulošci u cipelama.