U utorak sam se okliznula i pala na zadnjicu. Nisam ni u šta udarila glavom, ali sam jako sa njom trznula i i od tada me ne prestaje boljeti. Tu noć sam imala epi napad ("dreamy state"- imam ih od '98.god, a sad imam 22 god.). Ako se ne krećem, glavobolje su slabije, ali čim ustanem, bolovi počinju ponovo...Jutros sam uradila rentgen i dijagnoza glasi: "Vidi se potpuno izravnanje lordoze. Prisutne su početne degenerativne promjene po tipu spondiloze uz početnu retrokorporalnu osteofitozu na većini nivoa. IV. prostor C5/C6 je lako sužen, dok ostali iv. prostori su očuvane širine. Na istom nivou je prisutna laka obostrana unkartroza." Doktorica mi je rekla nekoliko riječi, ništa ne objašnjavajući, osim da odem fizijatru.
    Šta znače izravnata lordoza i to suženje i zašto imam ovako strašne glavobolje.
    Unaprijed zahvalna...

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.
    • Kičmeni stub ima svoje prirodne krivine kada se gleda iz profila. U vratnom delu normalno je da postoji blaga lordoza tj "udubljenje", koja je kod vas ispravljena tj. ne postoji, pa je tako poremećena statika kičme i daje česte glavobolje. Druge promene su početne degenerativne koje takođe mogu dati tegobe. Verovatnije će biti da ste pri padu istegli neki mišić vratnog dela, jer su vaše promene na RTG početne, vi ste mladi, a tegobe od ovih promena očekujte tek za 10 godina. Javite se fizijatru, terapija će pomoći.